Typy lekcí

 

Fly yoga

Yoga classJdete na lekci poprvé? Chcete vědět co všechno létající jóga nabízí? Pak jsou lekce YOGA učené přímo Vám.

Na každé lekci se seznámíte se základy správného dýchání, protáhnete zkrácené svaly, posílíte tělo a vyzkoušíte pohled na svět hlavou dolů. A samozřejmě si užijete spoustu srandy!

 

 

 

Wheel yoga

Cvičení s pomůckou – tzv. joga kruhem. Cvičení pomáhá dostat se lépe do pozic a některé pozice zároveň prohlubuje.

Příjemná masáž ve spojení s protažením vhodným pro každého stála za vznikem jógového kruhu, který vymysleli zkušení jogíni v New Yorku. Postupem času se s wheelem začaly cvičit klasické jógové pozice, kde kruh sloužil jako opora, diagnostická pomůcka nebo pomůcka pro prohloubení pozice.

Každý lichý týden v pondělí 19-20

 

 

 

Fly Dynamic

Dynamic

Lekce zaměřená na budování síly. Na začátku se zahřejeme a protáhneme a pak pořádně makáme! Pracujeme na všech svalových partiích, které posilujeme vahou vlastního těla, tak jak je to tělu nejpřirozenější.

Technika cvičení je velmi podobná opěvovanému systému TRX!

Důraz také na protažení a kompenzaci svalových dysbalancí.

Tento typ lekce v podzimním semestru 2018 neučíme.

 

Individuální trénink

individualni treninkChcete na sobě začít pracovat ale skupinové lekce Vám nevyhovují?

Máte nějaký zdravotní problém a potřebujete individuální přístup?

Pak jsou individuální lekce určeny právě Vám!

S lektorkou proberete Váš aktuální stav či problém a domluvíte se přesně podle Vašich požadavků na čem chcete pracovat. Ve studiu máme k dispozici celou řadu dalších cvičebních pomůcek, které můžete dle potřeb využít. Lektorka se pak bude věnovat 60min pouze Vám.

Pokud máte o individuální lekci zájem, neváhejte nás kontaktovat na emailové adrese či telefonicky.

Akrojoga

acroyoga

 Chcete se na svět podívat z výšky a vzhůru nohama, polechtat svou bránici a najít si pár nových přátel v tělocvičně? V tom případě musíte vyzkoušet nový sportovní trend – kombinaci jógy a akrobacie zvanou akrojóga.

Jednotlivé pozice se v akrojóze provádějí ve dvojicích i ve větších skupinách. Na lekce se můžou hlásit partneři, kamarádi, ale i jednotlivci.

Při pohledu na efektně vypadající pozice máte možná pocit, že je tenhle druh pohybu určený výhradně pro zdatné sportovce. Tak to ale rozhodně není. Nemusíte mít určitý věk ani určitou konfekční velikost, přijít můžou i lidé s nadváhou nebo ti, kteří nejsou příliš výkonnostně zaměření. Jedinou podmínkou je být pohyblivý a mít chuť do cvičení. Pokud se necítíte na akrobatické cviky, můžete se koncentrovat na začátečnické a terapeutické prvky.

Gravid joga

Lekce jógy určené pro nastávající maminky, přizpůsobené přesně jejich potřebám.

Se cvičením můžete začít už od prvních dnů od početí až do porodu. Těhotenská jóga pomáhá udržet sílu a pružnost těla, dodává energii i odpočinek. Potlačuje rozvoj celulitidy, hemoroidů, křečových žil a blahodárně působí na odstranění bolesti bederní páteře a celých zad, ke kterým v těhotenství dochází.

Na každé lekci se také zaměřujeme na prevenci povolení nožní klenby, posílení chodidel a nedílnou součástí je i práce s pánevním dnem a nácvik správného dýchání.

Jednotlivé pozice jsou nenáročné a uzpůsobené fyziologickým podmínkám těhotenství. I přesto je však nutné, aby žena dokonale znala svůj aktuální zdravotní stav a nevystavovala tak sebe i očekávané dítě rizikům, ač je jóga pro těhotné sama nepředstavuje. Pokud si nejste jistá zda je pro Vás cvičení vhodné, zeptejte se svého gynekologa nebo nás neváhejte kontaktovat. Cílem cvičení je jednak uvolnit a protáhnout celé tělo, ale současně rozjasnit mysl. Při cvičení není důležité soustředit se na výkon, ale především na odpočinek a svůj dech.

web-03352

 

 

Cvičení po porodu

Lekce určené všem novopečeným maminkám, které chtějí po porodu vrátit své tělo opět do původního stavu :)

Na lekcích se věnujeme procvičení celého těla, zejména pak cvičení svalů pánevního dna, naučíme se správně posílit střed těla, tak aby opět plnilo svoji funkci. Samozřejmě nesmí chybět důkladné protažení a posílení ostatních částí těla tak, aby Vás při péči o miminko nebolela záda, krční páteř a tělo bylo fit ;)

Se cvičením je vhodné začít hned po šestinedělí, pokud porod proběhl přirozeně. V případě císařského řezu doporučujeme začít nejdříve po 3 měsících. V obou případech prosím konzultujte s gynekologem zda je pro Vás cvičení už vhodné.